co je Improve yourself?

Improve Yourself

Jsme rodina, tým a komunita mladých lidí, zabývající se pohybem. 
Žijeme parkourem! Baví nás na sobě pracovat a své zkušenosti předávat smysluplně a zábavně dál.
Jsme Improve Yourself.

Jedna z největších škol parkouru, která úspěšně funguje již několik let a má za sebou nespočet tréninků, workshopů, exhibicí a táborů. Máme přes 500 členů, které trénuje více než 15 trenérů na přibližně 30-ti pobočkách po celé republice. Nejvíce působíme v Moravskoslezském kraji.

V čele stojí zakladatel Lubomír „Lubo“ Baum, který má zkušenosti nejen s trénováním v zahraničí, ale také s pořádáním přednášek a workshopů, díky kterým se mohou děti stále rozvíjet.

Našim záměrem je inspirovat a motivovat mládež k pohybu, pozitivnímu myšlení a seberealizaci. Usilujeme o to, abychom každému umožnili trénovat parkour přesně podle představ, a to prostřednictvím vedených, pravidelných tréninků, workshopů, soustředění i táborů. Klademe důraz také na vzdělávání, osobní rozvoj a sebezdokonalování.

Součástí našeho poslání je také výroba parkourových překážek, parkourových a workoutových hřišť, oblečení a doplňků, tak aby si každý mohl vždy vytvořit své ideální, tréninkové místo. Snažíme se vytvářet takové podmínky, aby se každý u trénování cítil skvěle a měl možnost se realizovat a stále zlepšovat!

Proč Improve yourself academy?

Jak to celé začalo?

Náš příběh

Příběh parkourové haly se v podstatě začal rodit už v roku 2013, tehdy právě Lubo začal s obhlídkou vhodných prostorů, prvními plány i projektem. Bylo mu teprve 17 let. Až po dlouhých 8 letech se nám, tedy již našemu týmu Improve Yourself podařilo takový prostor najít. Halu jsme původně plánovali v Ostravě, okolnosti nás však přivedli do skvělého města Frýdku – Místku! 

Ke všemu došlo po velmi náročné, COVIDové době. Měli jsme dlouhou pauzu od našich pravidelných aktivit a byli bez peněz. Jediné co nás pohánělo dopředu byla víra, naděje, nadšení a také podpora blízkých a komunity. V prosinci roku 2020 jsme se pustili do práce, nevěděli jsme absolutně, co vše nás na cestě k realizaci potká, věděli jsme však, že to nebude lehká a rychlá cesta. 

Vytrvalostí k úspěchu

Vybraný prostor nebyl zcela vůbec připraven k užívání, byl přeplněný spoustou věcí zkrachovalé firmy, přes střechu nám zatýkalo, neměli jsme vodu a nemohli pořádně ani využívat sociální zařízení. Nikdo z nás neměl profesionální zkušenosti se stavební činností, a tak jsme začali pokusem a omylem. Vášeň a vize bylo to, co nás spojilo. Na co vše jsme narazili, co nás potkalo a co jsme museli překonat můžete vidět v našem dokumentu, ve kterém jsme se snažili zachytit atmosféru celé realizace. 

Píše se říjen 2021, dostali jsme se do základního bodu užívání. Spustili jsme zkušební provoz, tedy vedené i volné tréninky, začali pracovat na webových stránkách, propagaci i plánech do budoucna. Odsouhlasili jsme si také první větší setkání, a to oficiální otevření haly. 
 
Absolutně nevíme, jak se vše bude vyvíjet dále, víme jen to, že to s halou není zdaleka u konce! Máme spousta skvělých plánů i nápadů. Vymýšlíme finální rozvrh i hromadu úžasných akcí. V neposlední řadě budeme také pokračovat ve stavbě překážek a zdokonalování celého prostoru, určeného pro širokou veřejnost! 
 

Náš team

Improve yourself

Poznej náš team

trenér, správce sociálních sítí

V této sekci si představíme trenéry, které můžeš potkat v naší
Imrpove yourself academy!

fsdfsdf-40

Lubomír "Lubo" Baum

Zakladatel, trenér

25 let, 11 let zkušeností s parkourem.  Instruktor volnočasových sportovních aktivit se zaměřením na parkour (Trenérská licence II. třídy)

fsdfsdf-11

Mikuláš "Mike" Švec

grafik, trenér

18 let, trénuji přes 7 let.
Vedu tréninky převáženě ve Frýdku-Místku. Zkušenosti jakožto trenér mám přes 3 roky (i s asistencí). Dokážu předat dlouholeté zkušenosti a spoustu kreativních variant tréninků, hravou formou.
fsdfsdf-15

Kryštof Brož

trenér, marketing

20 let, trénuji přes 7 let. Vedu tréninky ve Frenštát p.R., Frýdku-Místeku, Kopřivnici a Příboře. V parkouru se věnuji se věnuji hlavně kreativním technikám a mentální přípravě. Se mnou na tréninku zažiješ srandu, pořádný trénink a psychický posun.

fsdfsdf-14

Jakub Komjathy

trenér, správce eventů

Jmenuji se Jakub, trénuju už 7 let a za tu dobu jsem nasbíral spoustu zkušeností. Vedu tréninky každé pondělí ve Frýdku – Místku v naší super vybavené parkourové hale. Naučím tě cokoli budeš chtít ! Ať už jsi pokročily nebo začátečník, holka nebo kluk, určitě doraž, protože první trénink máš zdarma ! V parkouru je důležité taky silné tělo a mysl, proto se budeme snažit každý trénink posunout o kousek dál než minule. Budu se těšit na tvojí přítomnost !

fsdfsdf-20

Lubomír "Luboš" Vacula

trenér

Ahoj ja jsem Lubo, je mi 19 let a parkour dělám šestým rokem. V posledních letech se věnuji spíše freerunningu, zaměřeného víc na salta a akrobacii. Snažím se porozumět svému tělu, abych věděl co dělám a nezranil se u toho.

fsdfsdf-19

Šimon "Šimi" Vyvial

trenér

Čau já jsem Šimi, skáču cca 5 let z toho aktivně 2 roky. Moje nejoblíbenější salto je sideflip a jeho různé variace. Můžeš mě potkat u nás v hale převážně v úterý nebo v pátek kde tě můžu naučit všechny možné přeskoky přes překážky a když budeš chtít tak i nějaké to salto. Budu se na tebe těšit. ❤️

fsdfsdf-17

Teodor "Teo" Kozelský

trenér

Jmenuji se Teodor Kozelský, je mi 16 let a skáču pátým rokem. Každou sobotu mě můžete potkat na směně v IYA, kde se snažím aktivně vypomáhat dětem na volných trénincích. Práce s dětmi mě baví. Nejvíc zkušeností mohu předat v oblasti Freeruningu a Parkouru, ale znám i základy trickingu či gymnastiky.

fsdfsdf-10

Lukáš "Luky" Mrózek

trenér

Lukáš, 18 let. Skáču sedmým rokem a nejvíce mě baví asi spiny a obecně kreativní prvky parkouru. Společně jsme budovali tuhle skvělou halu a myslím si, že se nám to povedlo. Občas se objevím na společných akcích pořádaných právě zde v hale, tak doufám, že se tam někdy potkáme!

fsdfsdf-13

Jakub Kantárik

trenér

Ahoj, jmenuji se Jakub Kantárik, trénuji už přes 4 roky a zkušenosti s vedením tréninku mám při workshopech a směn v naší parkourové hale, kam se můžete stavit a potrénovat! Zažijem spolu spousty srandy, můžu tě naučit salto nebo jiné parkourové triky, potkat mě můžete i na našich letních campech, kde můžeme dobře pokecat a taky se naučit něco nového!

Nabízíme toho mnohem více!

NAŠE PRODUKTY

– máme vlastní a kvalitní značku oblečení pro trénink i volný čas

– parkourové vybavení

– navrhujeme a budujeme parkourové hřiště

– natáčíme profesionální videa a fotíme společenské akce

 

Unikátní produkt:

Vytvořili jsme ucelený on-line kurz parkouru a freerunningu pro všechny kategorie zájemců (od začátečníků po pokročilé)!